Jak budować szkolną wspólnotę
– rozmowa Elżbiety Krawczyk, Justyny Sucheckiej-Jadczak i Krystyny Starczewskiej

17 czerwca 2021 19:00 - 20:30

Na zakończenie serii spotkań podczas Dni Centrum Edukacji Obywatelskiej zapraszamy Państwa na rozmowę dotyczącą szkolnej wspólnoty. 

Zastanowimy się, co jest potrzebne, żeby ją tworzyć, dlaczego warto o nią zadbać i jakie ma dzisiaj znaczenie – także w kontekście powrotu do szkół po miesiącach pracy i nauki zdalnej. Porozmawiamy o tym, jaką moc ma współpraca i na jakich płaszczyznach można ją rozwijać i co można robić, żeby w szkole stwarzać przestrzeń do budowania otwartości i wzajemnego szacunku. 

Spotkanie jest okazją do refleksji i dzielenia się doświadczeniami tworzenia demokracji szkolnej w Zespole Szkół „Bednarska”, działań działań podejmowanych w ramach programów Centrum Edukacji Obywatelskiej i innych inicjatyw edukacyjnych, które wspierają obywatelskie zaangażowanie na rzecz budowania wspólnoty szkolnej.

W rozmowie wezmą udział:

Krystyna Starczewska – współzałożycielka i wieloletnia dyrektorka Zespołu Społecznych Szkół Ogólnokształcących „Bednarska”. Polonistka, filozofka, etyczka i pedagożka. Prezeska Krajowego Forum Oświaty Niepublicznej. Odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Justyna Suchecka-Jadczak – dziennikarka specjalizująca się w tematyce edukacyjnej, od 2019 roku związana z TVN24.pl. Laureatka nagrody im. prof. Romana Czarnieckiego w kategorii „Artykuł publicystyczny” oraz „Człowieka E(x)plory 2019” Fundacji Zaawansowanych Technologii za promowanie młodych naukowców. Autorka książki „Young Power. 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat”. Wraz z Natalią Szostak prowadzi na YouTube kanał na temat książek „Krótka przerwa”.

Spotkanie poprowadzi  Elżbieta Krawczyk – dyrektorka programowa i szefowa Działu Edukacji Globalnej i Ekologicznej Centrum Edukacji Obywatelskiej. Arabistka i pasjonatka kultury arabsko-muzułmańskiej, trenerka antydyskryminacyjna, specjalistka w dziedzinie międzynarodowej współpracy rozwojowej, członkini ruchu Climate Reality.

Serdecznie zapraszamy uczestników i uczestniczki minionych spotkań oraz wszystkich zainteresowanych.

Wszyscy zainteresowani będą mogli obejrzeć transmisję na naszym Facebooku oraz tutaj, na stronie Dni CEO, w zakładce Transmisja.

Do zobaczenia!

Zapisz się na newsletter

 

Zapisz się na newsletter

* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych rozumianych jako otrzymywanie newslettera oraz informacji o produktach i usługach edukacyjnych oferowanych przez CEO, poprzez przesyłanie informacji za pomocą poczty elektronicznej, na podany adres e-mail [zg. z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U z 2013 r., poz. 1422 ze zm.)].