Jak tworzyć szkołę dla innowatora?
– konferencja podsumowująca rok pracy w projekcie

15 czerwca 2021 15:00 - 17:00

Szkołą dla innowatora może być każda szkoła, każda w takim stopniu w jakim zechce i na jaki jest gotowa. 

 

Spośród narzędzi, metod, praktyk i innych elementów tworzących Szkołę dla innowatora, można wybrać te, które w danym momencie w Waszych szkołach będą najbardziej pomocne, najcenniejsze, najważniejsze. Już wdrożenie kilku zmian pozwoli zobaczyć różnicę i zacząć tę nową, fascynującą drogę w kierunku tworzenia szkoły dla innowatora.

Zaplanowaliśmy szereg paneli dyskusyjnych, podczas których będziemy łączyć teorię z praktyką aby wszystkie zainteresowane osoby (także spoza projektu) przekonały się, że mogą stworzyć szkołę dla innowatora.

Panele dyskusyjne, będą przeplatane pokazem filmu, który stworzyli uczniowie i uczennice biorący udział w projekcie. Młodzież opowie nam, czym dla nich jest rozwijanie kompetencji proinnowacyjnych, jak udział w projekcie zmienił ich szkoły oraz jak wpłynął na ich relacje i dobrostan.

W czasie spotkania, które prowadzić będzie Magdalena Bogusławska, główna ekspertka merytoryczna w programie Szkoła dla innowatora, poszukamy odpowiedzi na pytania:

  • Szkoła dla innowatora, czyli jaka?
  • Metody, narzędzia, praktyki – czyli jaki “narzędziownik” jest potrzebny do stworzenia własnej szkoły dla innowatora?
  • Uczennice, uczniowie, nauczyciele, nauczycielki, dyrektorki, dyrektorzy – jakie ich potrzeby rozwija szkoła dla innowatora?

Szkoła dla innowatora, to  trzyletni projekt pilotażowy prowadzony przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w konsorcjum ze Stowarzyszeniem WIS z Radowa Małego, Szkołą Edukacji Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego, przy wsparciu Deloitte Polska oraz Fundacji Zwolnieni z Teorii. Inicjatorami projektu są Ministerstwo Rozwoju oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Projekt Szkoła dla innowatora współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej, w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Program
Operacyjny Inteligentny Rozwój 2014-2020, Priorytet 2: Wsparcie otoczenia i potencjału przedsiębiorstw do prowadzenia działalności B+R+I, Działanie
2.4: „Współpraca w ramach krajowego systemu innowacji” PO IR, Poddziałanie 2.4.1. inno_LAB-Centrum analiz i pilotaży nowych instrumentów.

Zapisz się na newsletter

 

Zapisz się na newsletter

* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych rozumianych jako otrzymywanie newslettera oraz informacji o produktach i usługach edukacyjnych oferowanych przez CEO, poprzez przesyłanie informacji za pomocą poczty elektronicznej, na podany adres e-mail [zg. z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U z 2013 r., poz. 1422 ze zm.)].