Małe kroki, które budują dużą wspólnotę

9 czerwca 2021 15:00 - 16:30

„Obyś żył w ciekawych czasach” – głosi chińskie przysłowie, a właściwie przekleństwo. W czasach zdalnej edukacji i lockdownu doceniliśmy to, co nas łączy z innymi. Wspólnota to nie jakaś abstrakcyjna grupa, do której ktoś nas kiedyś zapisał. To ludzie, z którymi coś ważnego nas wiąże. Podczas warsztatu poznamy sposoby na budowanie wspólnoty poprzez naprawdę małe działania w swojej szkole i okolicy. Co może zrobić każdy z nas, do czego potrzebny jest zespół? Zastanowimy się, jakie pierwsze kroki możemy podjąć – teraz, w czasie wakacji i od września. Zapraszamy nauczycielki i nauczycieli oraz młodych ludzi!

Webinarium Wydawnictwa Centrum Edukacji Obywatelskiej dla uczniów, uczennic, nauczycielek i nauczycieli.

Spotkanie poprowadzą:

Alicja Pacewicz – ekspertka edukacyjna i działaczka społeczna. Współzałożycielka Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Fundacji Szkoła z Klasą. Współautorka programów edukacyjnych, podręczników i publikacji metodycznych do wiedzy o społeczeństwie i przedsiębiorczości. Współorganizatorka projektów międzynarodowych, w tym Networking European Citizenship Education.

Marta Drabińska – trenerka, koordynatorka, autorka materiałów edukacyjnych i scenariuszy zajęć dot. pracy metodą projektu, wolontariatu, współpracy, komunikacji. W CEO współtworzy program „Młodzi w Akcji +”. Pasjonatka musicali, wychowania przez zabawę i gier planszowych.

Zapisz się na newsletter

 

Zapisz się na newsletter

* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych rozumianych jako otrzymywanie newslettera oraz informacji o produktach i usługach edukacyjnych oferowanych przez CEO, poprzez przesyłanie informacji za pomocą poczty elektronicznej, na podany adres e-mail [zg. z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U z 2013 r., poz. 1422 ze zm.)].