Moja wspólnota, moje miejsce, czyli jak pracować z filmem w projektach młodzieżowych

11 czerwca 2021 10:00 - 12:30

Kamera to świetne narzędzie rozwijania zrozumienia i empatii, a praca z nią może wesprzeć pozytywną zmianę w życiu społeczności.


W naszym warszawskim projekcie „Moja wspólnota, moje miejsce” testowaliśmy to założenie, korzystając z najlepszych praktyk edukacji filmowej i naszych narzędzi.


Zapraszamy Was na podsumowanie działań prowadzonych przez młodzież z SP 157, SP 148 oraz z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego nr 4. Polegały one na realizacji lekcji z filmami z pakietu Shortcut oraz zadań społeczno-filmowych w terenie.

W trakcie naszego wydarzenia zobaczymy filmy o społecznościach stworzone przez młodzież, a także dowiemy się, co przyniosła młodym filmowcom praca z kamerą wśród sąsiadów i znajomych im okolic. 

Spotkanie będzie okazją do rozmowy w formie o filmie i społecznym zaangażowaniu. Panel będzie dotyczył działań realizowanych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, ale także filmu z repertuaru Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży „Kino w Trampkach”, który zostanie udostępniony uczestnikom wydarzenia po rozmowie. 

Zapraszamy!

Zapisz się na newsletter

 

Zapisz się na newsletter

* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych rozumianych jako otrzymywanie newslettera oraz informacji o produktach i usługach edukacyjnych oferowanych przez CEO, poprzez przesyłanie informacji za pomocą poczty elektronicznej, na podany adres e-mail [zg. z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U z 2013 r., poz. 1422 ze zm.)].