Opowieści o migracjach

16 czerwca 2021 18:00 - 19:30

Przygotowując się do Dnia Uchodźcy (20 czerwca), spotykamy się, aby poopowiadać i posłuchać historii o migracjach. Wierzymy, że opowiadanie historii, dzielenie się swoimi przeżyciami i doświadczeniami uczy słuchania, uważności, empatii, pozwala nawiązywać więzi i pomaga budować dialog oparty na wzajemnym szacunku. Gdzie takie historie można opowiadać? Na przykład w szkole. To przecież miejsce, w którym uczymy się o świecie, próbujemy zrozumieć zachodzące dookoła nas zjawiska, przygotować się do stawienia czoła współczesnym wyzwaniom, takim jak migracje. Porozmawiamy o tym, jak szkoła może uczyć o migracjach. Zastanowimy się, czy w polskiej szkole jest miejsce na różnorodność i przybyszów z różnych stron świata.

Spotkanie jest częścią Tygodnia Opowieści o Migracjach, który trwa od 14 do 18 czerwca.

 

O edukacji dzieci i młodzieży z migranckich rodzin porozmawiamy z Anną Chełmińska – dyrektorką szkoły społecznej w Kudowie – Zdroju, która od wielu lat wspiera uchodźców oraz z Kubanem Turanbaev, który pochodzi z Kirgistanu i jako 12-latek poszedł do polskiej szkoły.

Rozmowę poprowadzi Elżbieta Krawczyk. 

Wydarzenie będzie można oglądać też na Facebooku Edukacja Globalna CEO.

Anna Chełmińska – dyrektorka w szkole społecznej w Kudowie-Zdroju.
Przez wiele lat pracowała z uchodźcami, w Polsce w PAH, w Gruzji dla UNHCR, w Burundi i Kongo. Mieszkała ponad 10 lat w krajach południa, gdzie zajmowała się pomocą humanitarną i rozwojową. Od 6 lat mieszka w Kudowie i jak sama mówi – dość przypadkiem została dyrektorką szkoły.

Kuban Turanbaev – ma 22 lata i obecnie jest studentem III roku Zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim. 10 lat temu razem z rodziną przyjechał do Polski jako uchodźca. Z chęcią Wam opowie o tym, czego doświadczył.

Zapisz się na newsletter

 

Zapisz się na newsletter

* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych rozumianych jako otrzymywanie newslettera oraz informacji o produktach i usługach edukacyjnych oferowanych przez CEO, poprzez przesyłanie informacji za pomocą poczty elektronicznej, na podany adres e-mail [zg. z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U z 2013 r., poz. 1422 ze zm.)].